CONMEBOL'dan FİFA'ya rest: Katılmayız!

FİFA Dünya Kupası'nın dört yıl yerine iki yılda bir yapılması önerisine Güney Amerika'dan rest geldi.

Spor 28.10.2021, 14:43 28.10.2021, 14:47
CONMEBOL'dan FİFA'ya rest: Katılmayız!

Güney Amerika Futbol Konfederasyonundaki (CONMEBOL) 10 üye, FİFA'nın dünya kupası kararına karşı çıkarak, bu karar onaylanırsa, turnuvaya katılmayacaklarını duyurdu.

ŞİMDİDEN TEPKİLER GELDİ

Arsene Wenger'in Futbol Gelişim Direktörlüğü'nü yaptığı FIFA'da gündem dört yılda bir düzenlenen Dünya Kupası'nın iki yılda bire düşürmek. Aralık ayında bu konu hakkında bir sempozyum düzenleyecek olan organizasyona şimdiden çok fazla tepki gelmeye başladı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'de karşı çıktı

UEFA, Avrupa'nın büyük ligleri ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) dahil herkesin karşı çıktığı bu organizasyona bir tepki de Güney Amerika Futbol Federasyonu CONMEBOL'den geldi. Paraguay'da bu konuyu görüşmek üzere toplanan 10 CONMEBOL üyesi, iki yılda bir yapılacak bir turnuvaya karşı olduklarını açıkladı.

"FIFA'NIN GÜNDEME GETİRDİĞİ DEĞİŞİKLİK İÇİN HİÇBİR SEBEP YOKTUR"

CONMEBOL yönetimi yaptığı açıklamayla; "CONMEBOL'u oluşturan 10 ülke, Dünya Kupası iki yılda bir düzenlenirse turnuvaya katılmayacaklarını teyit etti. FIFA'nın gündeme getirdiği değişiklik için hiçbir sebep, fayda veya gerekçe yoktur." ifadelerini kullandı. Daha önce UEFA ve aralarında Serie A ve İngiltere Premier League gibi liglerin temsilcileri de bu turnuvaya ve uluslararası turnuvalarda oluşacak fikstür değişikliklerine kesinlikle karşı olduklarını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu