Fenerbahçe'nin savunma oyuncusu Attila Szalai, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Macar oyuncu, UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda karşılaşacakları Sevilla mücadlesine değinirken takım arkadaşı Enner Valencia'ya olan güvenini dile getirdi.

Brezilya Futbol Federasyonu Başkanı, Ancelotti hakkında konuştu! Brezilya Futbol Federasyonu Başkanı, Ancelotti hakkında konuştu!

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlere değinerek söze başlayan Szalai, "Daha önce belirttiğim gibi, bu güzel ülkenin başına korkunç bir trajedi geldi. Milyonlarca insan etkiledi. Hem kulübümüz hem insanlar kampanya düzenledi. Birlik olmalıyız. Umarım en kısa sürede bunun üstesinden geleceğiz" dedi.

'HEDEFİMİZ TURU GEÇMEK'

Szalai, UEFA Avrupa Ligi'nde karşılaşacakları Sevilla'ya hazırlandıklarını dile getirerek, "Zor günler, haftalar geçirdik. Ama bu süreçte çalışmalarımızı sıkı bir şekilde sürdürmeye çalıştık. Lig tekrar başladı. İyi bir başlangıç yaptık. 6 puan almak önemliydi. Avrupa'da iyi bir takıma karşı oynayacağız. Hedefimiz turu geçmek, bunun için çalışıyoruz" diye konuştu.

İspanyol ekibe karşı iyi hazırlanmaları gerektini belirten Macar oyuncu, "Güçlü bir takım olduklarını kanıtladılar. Yanlış hatırlamıyorsam son yıllarda 3 kez kazandılar. Bu sene iki farklı yüzleri var. Ligde çok iyi görüntü sergileyemiyorlar ama Avrupa'da devam ediyorlar. Kaliteli oyuncuları var ama hazırlıklarımızı iyi bir şekilde sürdüreceğiz. Analiz edeceğiz" ifadelerini kullandı.