Bir tek Twitter kalmıştı! O da ''hikaye'' oldu...

Bir tek Twitter kalmıştı! O da ''hikaye'' oldu... Instagram, Facebook, WhatsApp ve diğer sosyal medya ağlarında karşımıza çıkan hikayeler (story) özelliği artık Fleets adı ile Twitter''a da geliyor. Peki Twitter''ın tanıtımını yaptığı Fleets ne zaman kullanıma giriyor? İşte Fleets ile ilgili merak edilenler..

Teknoloji 17.11.2020, 17:43 17.11.2020, 17:43
Bir tek Twitter kalmıştı! O da ''hikaye'' oldu...

Snapchat ile hayatımıza girse de Instagram ile popülerleşen ve kısa sürede Facebook, WhatsApp ve LinkedIn'e gelen Stories (Hikayeler) özelliği, Fleets adı ile Twitter'a da geliyor.

TWİTTER FLEETS İLE TWİTTER'A HİKAYELER ÖZELLİĞİ GELİYOR

Twitter Fleets, adıyla farklı olsa da diğer uygulamalarda gördüğümüz hikayeler özelliği ile neredeyse aynı özelliklere sahip. Örneğin Twitter kullanıcıları tarafından oluşturulan Fleet'ler, 24 saat içerisinde silinecek. Fleet'ler Twitter uygulamasının hemen üstünde, tıpkı Instagram'da karşılaştığımız gibi yuvarlak profil resimleriyle birlikte sıralanacak. Twitter akışındaki bir tweet de Twitter Fleets'te hikaye olarak paylaşılabilecek. Tabi bunlar da 24 saat içerisinde kaybolacak.

TWİTTER FLEETS NE ZAMAN KULLANIMA SUNULACAK?

Twitter hikayeler özelliği Fleets, bugünden itibaren Türkiye'deki kullanıcılar da olmak üzere tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak. Yani Twitter kullanıcıları, bugün itibarıyla Twitter Fleet'leri oluşturmaya başlayabilecek. Böylece farklı konulara sahip kullanıcı hikayeleri, Twitter'da da karşımıza çıkmaya başlayacak.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu