Mavi Ekran gidiyor, Siyah Ekran geliyor...

Windows kullanıcılarının korkulu rüyalarından Mavi Ekran, Windows 11 işletim sisteminin gelmesiyle tarihe karışıyor. Onun yerini ise Siyah Ekran alıyor...

Teknoloji 05.07.2021, 15:15
Mavi Ekran gidiyor, Siyah Ekran geliyor...

Windows'un efsaneleşen Mavi Ekran'ı Windows 11 işletim sisteminin gelmesiyle kullanıcılara veda ediyor. Yerini Siyah Ekran alıyor.

Chip'te yer alan habere göre, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11'in gelmesiyle bir çok özellik değişti ve güncellendi. Bu değişikliklerden nasibini alan bir diğer ayrıntı Windows'un efsanevi hata ekranı Mavi Ekran oldu.

Senelerdir Windows hakkında çeşitli hatalarda karşımıza çıkan Mavi Ekran sosyal medyada da bir efsane olmuştu. Ancak Windows 11'in gelişiyle birçok tasarım ve ara yüz özellikleri değiştirildi.

Microsoft'un hata ekranında renk değişikliğine gitmesinin sebebi belli değil. Bununla birlikte, tahminlere göre, şirket işletim sistemini daha modern hissettirmek için böyle bir değişikliğe gitmiş olabilir. Windows 11 henüz piyasaya sürülmediğinden açıklanan her detay her an değişebilir. Microsoft'un sonbaharda Windows 11'i piyasaya sürdüğü zaman tüm özellikler ve güncellemeler net olarak belli olacaktır.

Windows 11 işletim sistemi piyasaya sürüldüğünde işletim sistemiyle ilgili bir hatada artık karşımıza mavi yerine siyah bir ekran çıkacak. Microsoft'un hata ekranı hakkında yaptığı değişiklik 2012 yılında hataya ":(" eklemek olmuştu. Ardından 2016 yılında hatayla ilgili detaylar veren QR kod eklenmişti. Şimdi ise Mavi Ekran komple veda ediyor. Açıkçası yeni tasarım yeni Microsoft'un da hedeflediği gibi daha modern bir görünüm verebilir.


Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu