Trabzonspor'da Ahmet Ağaoğlu geçtiğimiz günlerde görevinden istifa etmişti. Bordo-mavili kulüpte ay sonunda yapılacak olan olağanüstü genel kurulunda başkanlık için ilk olarak asbaşkan Ertuğrul Doğan adaylığını açıkladı.

'BU YOLCULUKTA ÇOK GÜZEL HİKAYELER YAZDIK'

Ertuğrul Doğan, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda adaylığını açıklayarak istifa eden Ahmet Ağaoğlu için hizmetleri ve kendilerine öğrettikleri için teşekkür ederek, "Başkanımız sayın Ağaoğlu ve yönetim kurulumuzla bundan tam 5 yıl önce Nisan 2018'de zorlu ve meşakkatli bir yolculuğa çıktık. Bu yolculukla sizlerin desteğiyle çok güzel hikayeler yazıp, müzemize biri şampiyonluk olmak üzere hepsi birbirinden değerli 4 kupa koyduk" şeklinde konuştu.

'HİÇBİR FEDAKARLIKTAN KAÇINMAYACAĞIM'

Doğan sosyal medya hesabı Twitter'dan şu paylaşımda bulundu:

"Üzülerek ifade etmeliyim ki bu sezon özelinde işler istediğimiz gibi gitmedi maalesef. Şu bilinmelidir ki yaşanan mutsuzluğun temelinde şahsımın da sorumluluğu var. Gerek saha içi gerekse saha dışı organizasyonlarında daha sağlıklı karar almamız gerekiyordu. Bu olumsuz durumu düzeltebilecek umudumuz, inancımız, birikimimiz, tecrübemiz, özgüvenimiz ve inadımız tabii ki var. Birlikte daha güzel hikayeler yazacağımızdan camiamızın en ufak şüphesi kesinlikle olmasın. Şimdi yeni bir yolculuğun ilk adımlarını atma vakti... Canımdan çok sevdiğim, çatısı altında olmaktan büyük gurur duyduğum Trabzonspor'umuzun başkanlığına aday olduğumu siz değerli ailemle paylaşıyorum. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımın sözünü veriyorum. Allah yardımcımız olsun."