Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF), son günlerde tekrar gündeme gelen Münevver Karabulut cinayetine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

'SİZDEN ÇOK DAHA İYİ BİLİYORUZ'

TKDF’nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

SON DAKİKA! Türk Dışişleri'nden İsveç'teki eyleme çok sert tepki SON DAKİKA! Türk Dışişleri'nden İsveç'teki eyleme çok sert tepki

“Münevver Karabulut’un vahşice katledilmesi tekrar Türkiye’nin gündeminde. Buna Garipoğlu ailesinin pişkinliği, belli bir kesim tarafından aile ile sürdürülen sosyal ilişki ağları, ünlülerin aile ile verdikleri boy boy hicapsız pozlar sebep oluyor. Katilin babasını savunan avukat Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı görevi yaptı bu ülkede. Hayır, kimse kadınlara ‘savunma hakkından’ bahsetmeye kalkmasın, neyin ne olduğunu sizden çok daha iyi biliyoruz.

'GARİPOĞLU AİLESİNİN SÜREGELEN SORUMSUZ TAVRI'

Münevver Karabulut cinayeti, katil Cem Garipoğlu’nun ailesinin de suça ortaklığıyla gerçekleştirilmiş kolektif bir kadın cinayetidir. Bu vahşi cinayet, yaşı fark etmeksizin her kadın için ağır bir travmadır. Garipoğlu ailesinin günümüzde de süregelen sorumsuz tavrı, toplumsal adalet ve kamu vicdanı ekseninde asla kabul edilebilir değildir ve suçun şahsiliği ilkesi dahilinde tartışılamaz.

'UYARIYORUZ...'

Buradan uyarıyoruz; bu konuyla ilgili paylaşımların kamu vicdanını gözeterek yapılması şarttır. Bu uyarımız, Garipoğlu ailesinin maddi gücüne dayanarak ailenin bu cinayetin parçası olduğunu unutturmaya çalışanlara, kamu vicdanını zedeleyecek paylaşımları neticesi gelen eleştirilere kulak tıkayanlara ve Münevver Karabulut’un hatırasına saygısızca saldıran bizzat Garipoğlu ailesine.”