Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Doğu Birlikleri Grubu Basın Servisi Başkanı İlya Yevlaş, Ukrayna Ulusal Haberleri Haber Ajansına (UNN) yaptığı açıklamada, Donetsk bölgesindeki Kramatorsk'ta Ukrayna'ya ait 2 helikopterin karıştığı bir kaza meydana geldiğini belirtti.

ASKERİ HELEKOPTERLER KAZA YAPTI

Helikopterlerin muharebe görevindeyken kaza yaptıklarına işaret eden Yevlaş, "Onlar, Kramatorsk bölgesinde bir muharebe görevi yürütürken, düşmanın Su-35 uçağı havalandı ve bir düşman uçağı tarafından hedef alınmamak için inmeleri gerekti. O sırada ne olduğu komisyon tarafından araştırılıyor. Yani bir füze isabeti mi yoksa başka bir hata mı, tam olarak ne olduğu ve nedenleri araştırılıyor” ifadesini kullandı.

İsrailli kadın asker, Filistinli mahkumla cinsel ilişkiye girdi! Ülkede kadın gardiyanlık yasaklandı İsrailli kadın asker, Filistinli mahkumla cinsel ilişkiye girdi! Ülkede kadın gardiyanlık yasaklandı

Yevlaş, kazada 6 pilotun hayatını kaybettiğini kaydetti. Yerel basında yer alan haberlere göre, kaza 29 Ağustos'ta meydana geldi.

Kaynak: Cumhuriyet