ABD Üroloji Derneği tarafından yayımlanan Journal of Urology isimli dergi, erkeklerin penis boylarında meydana gelen değişiklikleri masaya yatırdı. Konuyla ilgili daha önce yapılan araştırmalara da yer veren dergi, erkeklerin penis boylarının kısalmasının dış faktörlerle hatta yiyeceklerle bağlantısı hakkında detaylı sonuçları yayınladı.

Dergide yer alan araştırmaya göre, erkeklerde penis boyunun kısalmasındaki en büyük etkenler kuşkusuz yaşam tarzı ve yiyecek seçimleri olarak gösterildi. Journal of Urology’de corona virüsün penis boyutu üzerindeki etkilerine de değinildi.

Uzmanlar, daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemenin ve beslenmeye önem vermenin penis kısalmasının yanı sıra farklı cinsel sorunlar üzerinde de olumlu etkisi olduğunu açıkladı.

PENİS KISALMASINA NEDEN OLAN ETKENLER

Journal of Urology’de yayınlanan bir araştırmaya göre, penis küçülmesine yol açtığı belirtilen faktörler şöyle sıralanmış;

Yaşlanma
Sigara kullanımı
Kilo alımı
Prostat ameliyatı
İlaç kullanımı
Peyronie hastalığı

Uzmanlar, bugüne kadar yapılan bazı araştırmalara göre, corona virüsün de erkeklerin cinsel hayatını olumsuz etkileyebileceğini açıklarken, penis boyuyla ilgili kesin bir etki söylemekten kaçındı.

Journal of Urology’de yayımlanan makalede, sperm sayısını ve testosteron seviyesini düşürmeye neden olan ve erektil zorluklarla bağlantılı olduğu söylenen yiyeceklere de yer verildi. Buna göre daha sağlıklı bir cinsel hayat için erkeklerin uzak durması gereken yiyecekler ise şu şekilde açıklandı;

uzmanlar uazardi polemik haber spot foto01

Meksika'da inanılmaz olay: 5,7 cm'lik kuyrukla dünyaya geldi Meksika'da inanılmaz olay: 5,7 cm'lik kuyrukla dünyaya geldi

BUNLARDAN UZAK DURUN

Soda
Şarküteri ürünler, pastırma
Soya
Şeker
Alkol

Uzmanlara göre yukarıdaki yiyeceklerin sık tüketilmesi cinsel sorunlara yol açabilirken, penis kısalmasıyla ilgili net bir sonuç paylaşılmadı.

Öte yandan uzmanlar, penis sağlığı ve daha iyi bir cinsel yaşam için de yiyecek önerilerinde bulundu:

Penis sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan yiyecekler:

Karpuz
Ispanak gibi yeşil yapraklı sebzeler
Kahve
Bitter çikolata
Somon
Fındık
Portakal
Yaban mersini