İstanbul'un Üsküdar ilçesindeki 1. derece sit alanı olan Validebağ Korusu'nu yapılaşmaya açmaya yönelik "Millet Bahçesi" projesine ilişkin imar planları hazırlanmış, bölge sakinleri de buna karşı eylem başlatmıştı.

Üsküdar sakinlerinin ve çevrecilerin avukatlığını ise avukat Onur Cingil üstlenmişti. Bu arada açılan davalar sonucu söz konusu imar değişikliği iptal edilmişti. İmar planlarının iptali kararı karşı yapılan başvuru da İstanbul Bölge İdare Mahkemesi tarafından reddedilmişti. 

KARAR ONANDI

İstinaf mahkemesi de imar planlarının iptal edilmesi kararını onadı. 

Özgür Özel'den maden tepkisi: Göçük altındaki madencilerimize ulaşmadan... Özgür Özel'den maden tepkisi: Göçük altındaki madencilerimize ulaşmadan...

CHP'den Üsküdar Belediye Başkan aday adayı olan avukat Onur Cingil kararı istinaf mahkesenin onama kararını sosyal medya hesabından, "Başından beri dedik. 'Validebağ, korudur koru kalacak' dedik. 'Validebağ, bahçe değil korudur' dedik. Millet Bahçesi Projesi ile ilgili olarak açtığımız davada iptal kararı istinaf mahkemesinin kararı ile kesinleşti. Tüm Üsküdarlılara, ülkemizin her köşesine hayırlı olsun" ifadeleriyle duyurdu.