Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü “2024 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı”, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV’nin herhangi bir ayrım gözetmeden dünyanın ihtiyaç duyulan her yerinde iyilik faaliyetlerinde bulunduğunu ifade eden Başkan Erbaş, Müslüman azınlıklara, yoksullara, kimsesizlere, yetimlere, savaş ve işgal dolayısıyla mağdur olan, afetlere maruz kalan ihtiyaç sahiplerine milletin merhamet elini uzatmaya devam edeceğini belirtti. Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın TDV ile beraber yaptığı en önemli hizmetlerden birinin de “vekaletle kurban kesim organizasyonu” olduğunu dile getirdi.

Ankara'da öğretmen eylemi: Polis müdahale etti Ankara'da öğretmen eylemi: Polis müdahale etti

2023 yılında TDV’ye emanet edilen 745 bin 535 hisse kurbanın yurt içinde 79 il, yurt dışındaysa ise 47 ülke 280 bölgede bizzat gönüllü ve görevlilerin nezaretinde kesilerek 34 milyon 667 bin 378 kişiye ulaştırıldığı bilgisini paylaşan Başkan Erbaş, “Türkiye Diyanet Vakfımız, 31 yıllık süreçte hayırseverlerimizin vekalet verdiği toplam 4 Milyon 662 bin 258 hisse kurban kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır” şeklinde konuştu.

2024 yılı için vekaletle kurban kesim bedellerinin de belli olduğunu belirten Erbaş, “Yurt içinde 11 bin 750 TL, yurt dışında ise 4 bin 750 TL olarak belirlenmiştir” dedi.