Bakan Uraloğlu duyurdu: e-İmza'dan sonra e-Mühür geliyor Bakan Uraloğlu duyurdu: e-İmza'dan sonra e-Mühür geliyor

Gazeteci Abdulkadir Selvi, son yazılarında AK Parti hükümetinin politikalarını ele alarak, bu politikaların partiye ve Türkiye'ye olan faydalarını sorguluyor. Özellikle Cumartesi Anneleri'ne yönelik yasaklar ve eylemlerle ilgili tutumu eleştiren Selvi, bu yasakların ve sert müdahalelerin ne gibi bir yarar sağladığını sorguluyor.

CUMARTESİ ANNELERİ

Selvi, Cumartesi Anneleri’nin Galatasaray Meydanı'ndaki 1000. hafta eylemine izin verilmemesi konusunu ele aldı. 90’lı yılların karanlık dönemlerine karşı bir eylem olan Cumartesi Anneleri'nin, yasaklanmasının ve kadınlara yönelik şiddetin AK Parti hükümetine ne gibi bir fayda sağladığını sorguladı. Selvi, bu yasakların ve müdahalelerin partiye zarar verdiğini ve Türkiye'ye de bir yarar sağlamadığını belirtti.

OSMAN KAVALA VE DİĞER GEZİ DAVASI TUTUKLULARI

Daha önce Osman Kavala ve Gezi davasında hapis cezası alan Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater’in durumu hakkında da yazılar yazan Selvi, bu kişilerin hapiste tutulmasının Türkiye’ye ne yararı olduğunu sorgulamıştı. Bu yazılar, özellikle MHP tarafından tepkiyle karşılandı.

SELVİ'NİN ELEŞTİRİLERİ VE İKTİDARA ÖNERİLERİ

Selvi, AK Parti hükümetinin bu tür yasaklar ve sert müdahaleler yerine daha yumuşak ve diyaloga açık bir tutum sergilemesi gerektiğini savunuyor. Cumartesi Anneleri'nin 1000. hafta eylemine izin verilmesinin yumuşama sürecine katkı sunacağını ifade ediyor ve 90’lı yılların yasaklarını sürdürmenin Türkiye’ye fayda sağlamadığını vurguluyor.