AKOM'dan İstanbul için bir uyarı daha: Bu akşam saat 16.00-17.00'ye dikkat!

İstanbul cumartesi gününden bu yana soğuk hava ve kar yağışının etkisi altında. Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Meteoroloji Mühendisi Billur Albayrak, kuvvetini artıran kar yağışı hakkında açıklamalarda bulundu.

Yaşam 24.01.2022, 14:45 24.01.2022, 15:01
AKOM'dan İstanbul için bir uyarı daha: Bu akşam saat 16.00-17.00'ye dikkat!

Balkanlar'dan soğuk hava kütlesiyle birlikte gelen kar yağışı, İstanbul'u etkisi altına aldı. Bu sabah saatlerinden itibaren etkisini iyice artıran kar yağışı, trafikte sürücülere zor anlar yaşattı. 


Cumhuriyet'te yer alan habere göre, yurttaşların işyerlerinden çıkış saatine dikkat çeken Albayrak, "Bu akşam saat 16.00 - 17.00 sıralarında kar yoğunluğunun artmasını bekliyoruz" dedi. Albayrak, yağışın gece boyunca etkili olmasını öngördüklerini söyledi. Yağışların il genelinde etkili olmasını beklediklerini söyleyen Albayrak, "Yağışların yer yer gök gürültülü ve şimşekli bir şekilde olacağını öngörüyoruz" ifadelerini kullandı.

'PERŞEMBE GÜNÜDE ETKİLİ OLACAK'

Kar yağışının yarın ve çarşamba günü de devam edeceğini dile getiren Albayrak, "Yağışların perşembe günü de hafif de olsa etkili olmasını bekliyoruz" dedi. Cuma gününden itibaren sıcaklıkların kademeli olarak artacağını öngördüklerini söyleyen AKOM Mühendisi Billur Albayrak, bu tarihten itibaren soğuk havanın İstanbul ve çevresini terk edeceğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu