Arpaçaylı Filozof Arif'ten ABD yorumu: Aptal olmasalar Trump'ı seçmezlerdi

ABD'de yaşanan kaosu yorumlayan Arpaçaylı Arif "ABD halkı aptaldır. Aptal olmasa Trump'ı seçmezlerdi" yorumunda bulundu. ABD'nin 'sömürmekten, ezmekten, kan dökmekten zevk alan bir devlet' olduğunu belirten Arif, Joe Biden için 'iyimser' yorum yapmak için de erken olduğunu söyledi.

Yaşam 14.01.2021, 10:20 14.01.2021, 10:24

Arpaçaylı Filozof Arif şu tespitlerde bulundu "ABD halkı aptaldır. Aptal olmasa Trump'ı seçmezlerdi. Amerikan halkı sömürgeye alışkın başka ülkeleri sömürmekten, ezmekten, kan dökmekten, kan silah satmaktan onur duyan bir haktır. Aptaldır...
Gerçek hümanist değerlerin aşılanmamış olduğu bir toplumdur ABD toplumu. Sömürmekten ve sömürmekten zevk duyan sadist bir toplumdur. Bu toplumun sesi de Trump'tır işte... 
Her şeyi yönetmek isteyen bir adam. ABD devleti 'yeni bir güç yapacağız' diye yola çıktı. Senin gücünle insanlık yok oluyor... Senin gücün dünyayı yaşatmak için değil yok etmek için var. Eee işte sonunda kendini de yok ediyorsun. 
Dünyaya hiçbir güç hükmedemez. Dünya insanların yaşadığı bir ortamdır. Bu ortamın devam etmesi için de barışa ihtiyaç var savaşa değil..."

Joe Biden'ı da yorumlayan Arif, "Yumuşama olur mu olmaz mı? Trump'tan daha iyi bir insan mı? Kötünün iyi olur mu olmaz mı? Ona bakacağız yani... Yoksa Amerika'nın politikaları devam eder yani. Değişmez..." dedi.

ARPAÇAYLI ARİF KİMDİR?

1988 yılında mezun olduğu hukuk fakültesinden sonra girdiği hakimlik sınavından adli tıp raporuyla 'akli dengesi yerinde olmadığı gereçesiyle' elenen ve memleketi Kars'ın Arpaçay ilçesine bağlı Taşköprü köyünde ikamet eden 
54 yaşındaki Arif Karataş, Türkiye ve dünya gündemine dair yorumlarıyla dikkat çekiyor.

Köyün kahvehanesinde, gelen ziyaretçilerle sohbet eden Karataş, dünyadaki mevcut ekonomik gidişattan, corona virüse, demokrasiden, insan haklarına kadar bir çok konuda yaptığı çarpıcı tespitleriyle adından söz ettiriyor.
 

Yorumlar (0)
19
az bulutlu