Beylikdüzü'nde 2 yaşındaki bebeğe nitelikli cinsel istismar iddiasına gizlilik kararı

Beylikdüzü Devlet Hastanesi'ne, 6 Eylül'de 'Balkondan düştü' denilerek getirilen 2 yaşındaki bebek, hayatını kaybetmişti. Öte yanda ilk raporda bebeğin cinsel istismara maruz kaldığı iddia edilmişti. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan açıklamada cinsel istismar şüphesi ve iddiaları da dahil olmak üzere kesin ölüm sebebinin tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Yaşam 10.09.2022, 20:28
Beylikdüzü'nde 2 yaşındaki bebeğe nitelikli cinsel istismar iddiasına gizlilik kararı

Beylikdüzü Devlet Hastanesi'ne, 6 Eylül'de 'Balkondan düştü' denilerek getirilen 2 yaşındaki bebek, yaşamını yitirdi. Bebeğin vücudunda cinsel istismar bulgularına rastlanmasından dolayı cenaze otopsiye gönderildi. Ailenin şüpheli davranışları ise sosyal medyada büyük tepki topladı.

İDDİALAR ARAŞTIRILIYOR

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada E.Y.’nin ölümü sonrasında derhal harekete geçilerek aynı gün soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

yapılan açıklamada “6 Eylül günü yüksekten düşme sonucu Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne getirilen ve yapılan tıbbi müdahaleye rağmen vefat eden iki yaşındaki kız çocuğu E.Y. nin ölümü ile ilgili olarak Başsavcılığımızca derhal aynı gün soruşturma başlatılmıştır. Bu kapsamda çocuğun ailesi, akrabaları ve komşuları ile olayı gören şahıslar, ayrıca ilk tıbbi müdahaleyi yapan sağlık ekibinin beyan ve ifadeleri alınmıştır. Çocuğun yaşadığı konutta olay yeri inceleme ekiplerince detaylı inceleme ve delil tespitleri yapılmıştır. Ölen çocuğun Beylikdüzü Devlet Hastanesi’nde Nöbetçi Savcılığımızca adli tabip nezaretinde adli ve ölü muayene işlemi yapılmış, cinsel istismar şüphesi ve iddiaları da dahil olmak üzere kesin ölüm sebebini tespit edilerek ayrıntılı otopsi raporu tanzim edilmesi için cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiştir. Adli Tıp Kurumundaki inceleme ve raporlama işlemi devam etmektedir. Soruşturma hakkında Sulh Ceza Hakimliğinden gizlilik ve kısıtlama kararı alınmış olup, Soruşturma; küçük çocuğun ölümüne ilişkin tüm iddia ve şüpheler, her yönü ile titizlikle araştırılmak suretiyle gizli olarak sürdürülmektedir” denildi. 

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu