CHP''li Ali Öztunç''tan ''Nazili'' siyanür uyarısı

CHP''li Ali Öztunç''tan ''Nazili'' siyanür uyarısı "Türkiye, siyanür cehennemine dönüştürülmek isteniyor..." bu sözler CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç''a ait...  Meclis''te basın toplantısı düzenleyen Öztunç, Türkiye''nin ve doğal kaynaklarının emperyalist bir saldırıyla karşı karşıya olduğunu ''Nazi'' örneği ile anlattı...

Yaşam 10.12.2020, 15:54 10.12.2020, 15:54
CHP''li Ali Öztunç''tan ''Nazili'' siyanür uyarısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş milletvekili Ali Öztunç şunları söyledi;

*Maalesef savaş meydanlarında yapılamayan bugün altın madeni aracılığıyla yapılmaya çalışılıyor. Türkiye, siyanür cehennemine dönüştürülmek isteniyor. 

*İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi kamplarında biyolojik silah olarak kullanılan siyanür, maalesef bugün Anadolu'da topraklarımızda, dağlarımızda, derelerimizde kullanılıyor. Hükümetse bunlara sessiz kalıyor.

 

*Bu harita, Türkiye'nin tamamına yakınında siyanürün kullanıldığının ispatıdır. Bu haritanın sonunda ne oluyor? İşte bu görüntü ortaya çıkıyor. Gördüğünüz gibi milyonlarca ağaç kesiliyor, ormanlarımız yok ediliyor ve dağlarımız adeta kelleştiriliyor. Bu kadar ağacın kesildiği başka bir ülke yoktur.

*Eğer siz, toprağa siyanürü verirseniz o toprak eski toprak olmaktan çıkar, tüm yeraltı kaynaklarına, sularına o siyanür girer ve insanlar, toprak zehirlenir. Maalesef Türkiye ciddi bir krizle karşı karşıya. İklim krizi bu gidişle dünyada en fazla Türkiye'yi vuracak. Artık bu politikanızdan, siyanür sevdanızdan vazgeçin. 

*AK Parti hükümeti siyanür sever bir hükümettir. Çevre politikasını yeniden değerlendirin, düzenleyin.


 

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu