Enver Çevik, Kemal Akkaya ve Sibel İdir hakkında 'çete kurmaktan' suç duyurusu

Borsada birçok hissede işlem yapan Enver Çevik, Kemal Akkaya ve bu isimlerin iş insanlarına şantaj yapmak için kullandığı Sibel İdir hakkında çete kurmaktan suç duyurusunda bulunuldu.

Yaşam 12.09.2022, 15:07
Enver Çevik, Kemal Akkaya ve Sibel İdir hakkında 'çete kurmaktan' suç duyurusu

Ünlü iş insanı elinde bulunan ses kayıtları ve yazışmaları savcılığa teslim ederek çetenin planlarını bir kez daha bozdu. N.Ö, iş insanlarına şantaj yapan manipülasyon çetesi üyeleri ile eski şirket çalışanı Sibel İdir hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na 2022/145053 Soruşturma numarası ile suç duyurusunda bulunan iş insanı N.Ö., ‘Şüphelilerden Enver Çevik ile Kemal Akkaya hakkında, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, şantaj, tehdit, iftira, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verileri kaydetme, ve yayma ve tespit edilecek diğer suçlarla ilgili gerekli soruşturmanın yapılarak dava açılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ayrıca Enver Çevik ve Kemal Akkaya’nın ortaklarının, irtibatta oldukları kişilerin ve birlikte hareket ettikleri kişilerin araştırılması talep edildi.

Şüphelilerden Sibel İdir hakkında ise ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, şantaj, tehdit, iftira, özel hayatın gizliğini ihlal, kişisel verileri kaydetme ve yayma’ suçlarından dava açılması için şikayetçi oldu.

TUTUKSUZ YARGILANACAK

Ünlü iş insanı kendisini tehdit ederek şantaj yapan çete üyelerini kısa zamanda tespit etti ve bu kişiler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Savcılık iddiaları inceledikten sonra harekete geçti. İş insanına şantaj yapmaya kalkan Sibel İdir ile suç ortakları polis tarafından yakalandı. Mahkemede görüntüleri kendisinin çektiğini itiraf eden İdir, tutuklanarak Bakırköy Kadın Cezaevine gönderildi. Suç ve şantaj örgütünün diğer üyeleri ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

3 hafta cezaevinde kaldıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Sibel İdir kendisini kullanan çetenin yönlendirmesiyle bu sefer karşı saldırıya geçti. Şantaj yaptığı iş insanının ‘Kendisine zorla senet imzalattığını, cinsel saldırıda bulunduğunu ve şiddet uyguladığını’ öne sürdü.

‘SENET YAPILMASINI KENDİSİ İSTEDİ’

N.Ö, İstanbul Cumhuriyet Savcılığına iddiaları tamamen çürüten belgeler ve ses kaydı dökümlerini teslim ederek tüm gerçeği ortaya çıkardı. Ses kayıtları ve yazışmalar kumpası çökertti. Ekonomik açıdan zor günler geçiren Sibel İdir borsa manipülasyon çetesiyle işbirliği yapıp iş insanı N.Ö’ye kumpas kurup tehdit edilmesine neden oldu. Bu suçlardan ötürü tutuklanınca da ofisteki görüşmenin kayıt altına alındığını bilmediği için iftira atarak kendisini ve birlikte hareket ettiği suç örgütünü kurmaya kalktı.

Yorumlar (0)
22
açık