Genç Trabzonlular Derneği'nden Sarıkamış çıkarması

Genç Trabzonlular Derneği yönetimi ve Başkan Tufan Balekoğlu tören alanına gelerek kardan heykellere karanfil bırakarak şehitleri andılar.

Yaşam 09.01.2021, 17:29 09.01.2021, 17:37
Genç Trabzonlular Derneği'nden Sarıkamış çıkarması


"Türkiye Şehitlerine Yürüyor" sloganıyla düzenlenen Sarıkamış Harekatı'nın 106. yılı anma etkinlikleri sürüyor. Sarıkamış'a Türkiye'nin dört bir yanından binlerce vatandaş şehitleri anmak için gitti.

Genç Trabzonlular Derneği de anma etkinliklerine katıldı.

Genç Trabzonlular Derneği yönetimi ve Başkan Tufan Balekoğlu tören alanına gelerek kardan helkellere karanfil bırakarak şehitleri andılar.

Pandemi koşullarında bile karsa gelerek şehitlerin anmasına katılan Genç Trabzonlular Başkanı Tufan Balekoğlu şunları söyledi: "Yemenden buralara gelip hem kara kışla hem düşmanla çarpışarak şehit düşen Mehmetçiklerimiz buraları bize vatan ve yurt yapmışlardır. Bizler de Genç Trabzonlular olarak onları rahmetle minletle şükranla yad ediyoruz. Ruhları şad olsun"

Konuşmaların ardından katılımcılar, ellerindeki Türk bayraklarıyla, tekbir ve salavatlar getirerek, yaklaşık 700 metre mesafedeki Sarıkamış Şehitliği'ne doğru yürüdü.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu