İngiltere’den ‘ölümcül’ araştırma: Ebeveynleri sigara içen çocuklar sigaraya daha meyilli 

İngiliz hükümetinin bir kampanyasına göre, ebeveynleri sigara içen gençlerin sigaraya başlama olasılıkları dört kat daha fazla.

Yaşam 28.12.2021, 21:00
İngiltere’den ‘ölümcül’ araştırma: Ebeveynleri sigara içen çocuklar sigaraya daha meyilli 

Doktorlar, ebeveynleri ve diğer bakıcıları sigarayı bırakmaya çağırırken, The Better Health Smoking kampanyası, ebeveynleri sigara içen gençlerin yüzde 4,9'unun sigara içmeye başladığını, buna karşın ebeveynleri sigara içmeyen gençlerin yalnızca yüzde 1.2'sinin sigaraya başladığını açıkladı.

İngiltere’nin sağlık otoritesi tarafından yayınlanan yeni bir filmde sağlık uzmanları, yetişkinlerin sigara içmesi ile çocukların sigaraya başlaması arasındaki bağlantıyı tartışıyorlar. Son kampanya, sigara içen yetişkinlerin genç insanlar üzerindeki etkisini gösteren araştırmaları vurguluyor.

‘EK MOTİVASYON OLABİLİR’

Sağlık Bakanı MaggieThroup, bu araştırmanın ebeveynlere sigarayı bırakmak için ekstra bir motivasyon sağlayacağını umduğunu söyledi. Yeni kampanyanın "çocuklarını etkileyen ebeveynlerle nesiller arası sigara ilişkisini" vurguladığını ve bunun "birçoğunun bu yıl sigarayı bırakmak için ihtiyaç duyduğu ek motivasyon" olabileceğini de sözlerine ekledi. (BBC) 
 

Yorumlar (0)
0
kısa sürelü kar yağışı