Kadın sürücüyü döven saldırgandan pişkin cevap: Saçı kısaydı erkek sandım

İstanbul'da motosiklet sürücüsü ile otomobil sürücüsü arasında tartışma çıktı. Motosikletli, otomobilden inen kadın sürücüyü dövdü. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Gözaltına alınan motosiklet sürücüsü kendini "Saçları kısa olduğu için kadın olduğunu fark etmedim. Kadın olduğunu bilsem asla böyle bir şey yapmazdım" cümleleriyle savundu.

Yaşam 20.10.2021, 11:19 20.10.2021, 11:57
Kadın sürücüyü döven saldırgandan pişkin cevap: Saçı kısaydı erkek sandım

Olay, önceki gün öğle saatlerinde İstanbul Esenyurt'ta meydana geldi. Motosiklet sürücüsü ile otomobil sürücüsü arasında yaşanan tartışmada öfkeli motosikletli, kendini sıkıştırdığı ve tehlikeye düşürdüğünü öne sürdüğü otomobil sürücüsünü akaryakıt istasyonuna kadar takip etti.  Motosiklet sürücüsü, otomobilinden inen kadını darbetti. Yumruk atarak kadını yaralayan motosikletliyi çevredekiler sakinleştirmeye çalıştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayda otomobil sürücüsünü "Ben onu erkek sandım" diyerek saldıran motosiklet sürücüsü Mehmet Salim Bilici gözaltına alınırken, darbedilen kadın ambulansla hastaneye götürüldü. 

Ağzından ve burnundan yaralanan sürücü yaşanan olayı anlattı. 
DHA'da yer alan habere göre darbedilen sürücü, "Yolumda giderken benzin istasyonuna girmek için sinyal verdim. Arkamdan korna çaldı. Yavaşladım yolda geçsin diye. O geçsin diye yol verdim. Sonra tekrar sinyal  verip benzinciye girdim, benzin almak için. Sonra peşimden geldi. Zaten arabadan inmemle kaskını çıkarıp tekme tokat daldı. Şikayetçi olacağım, polis ekipleri geldi. Bu şekilde olmaması gerekiyor. Birisine sinirlendi diye başkasından acısını çıkartmamalı özellikle kadınlardan. Bu şekilde olmamalı inşallah gerekli şeyler yapılır" diye konuştu. 

'KADIN OLDUĞUNU BİLMİYORDUM'

Otomobil sürücüsüne saldırarak yaralayan motosikletli M.S.B., "Yolumda gidiyordum motosikletimle. Arkadaş birden direksiyonu kırdı kaçamadım sıkıştırdı beni. Aramızda tartışma oldu. Sonra benzinliğe girdi, ben de arkasından girdim. Ne yapıyorsun diyecektim. Arabadan indi, üstüme geldi. Ben de saldıracak diye gardımı aldım. Kavga ettik ama ben kesinlikle kadın olduğunu bilmiyordum. Kadın olduğunu bilsem asla böyle bir şey yapmazdım. Kendisinden özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
19
hafif yağmur