Kahve makinesi beklerken kutudan sahte ürün çıktı!

Kahve makinesi beklerken kutudan sahte ürün çıktı! İstanbul Bahçelievler''de bir vatandaş ünlü bir markanın kampanya kapsamında indirimli kahve makinesi siparişi verdi.''''40 yıl hatırımız olsun'''' sloganıyla alınan kahve makinesinin yerine kargodan gelen kutudan sahte bir başka ürün çıktı. Mağdur tüketici, firmayı arayıp tekrar ürün sipariş etmek istediğini söylediğinde, yetkili kişi aynı isimle alışveriş yapamayacağını söyledi.

Yaşam 08.11.2018, 09:37 08.11.2018, 10:23
Kahve makinesi beklerken kutudan  sahte ürün çıktı!


İstanbul’da bir firmadan bilinen bir markanın kahve makinesini ve temizleme solüsyonunu sipariş eden bir vatandaşa, sahte ürün gönderildi. Sipariş verdiği kahve makinesi yerine sahte bir ürün, temizleme solüsyonu yerine su gönderilen vatandaş gördükleri karşısında şaşkına döndü. 

İstanbul Bahçelievler Yenibosna’da ikamet eden bir kişi özel bir firmanın ’40 yıl hatırımız olsun’ sloganıyla 40 bin kişiye indirimli kahve makinesi veren firmadan siparişte bulundu.

Kahve makinesiyle birlikte temizleme solüsyonu siparişini veren vatandaş kargonun gelmesini beklemeye başladı. Birkaç gün içinde paketi alan vatandaş, paketi açtığı zaman gördükleri karşısında şaşkına döndü. Kahve makinesi bekleyen vatandaşa firma, sahte bir kahve makinesiyle birlikte bir şişe su gönderdi. 

Öte yandan mağdur tüketici, firmayı arayıp tekrar ürün sipariş etmek istediğini söylediğinde, yetkili kişi aynı isimle alışveriş yapamayacağını söyledi. Mağdur vatandaş, ürünün eline henüz ulaşmadığını ürünün görseldeki ürünün aynısı olup olmadığını sordu. Bunun üzerine satıcı ürünün aynı ürün olduğunu söyledi. 
Dolandırılan vatandaşın durumu tüketici haklarına taşıyacağı öğrenildi. 

Yorumlar (0)
24
az bulutlu