Mardin'deki kazada gözaltına alınan 2 TIR şoförü tutuklandı

Mardin Derik'te meydana gelen kazada gözaltına alınan 2 TIR sürücüsü tutuklandı.

Yaşam 21.08.2022, 19:46 21.08.2022, 21:22
Mardin'deki kazada gözaltına alınan 2 TIR şoförü tutuklandı

Üçyol mevkisinde dün bir TIR ile iki aracın karıştığı kazada yaralılara müdahale eden ekiplere bir başka TIR çarpmıştı. Kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 20’ye yükselirken yaralı sayısı da altısı ağır 26 olmuştu.

Kazanın ardından yaralanan ve gözaltına alınan tır şoförlerinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. İki sürücü, SEGBİS ile bağlandıkları Derik Sulh Ceza Hakimliğince "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma" suçundan tutuklandı.

CNN TÜRK Muhabiri Ceylan Sever ise TIR şoförünün ifadesini canlı yayında anlattı.

Sever'in aktardığına göre Irak'ın şoför Zaho şehrine götürmek üzere yola çıktığını ifade ediyor. Ürünleri kime götürdüğünü bilmediğini söylüyor. Frenlerin tutmadığını fark ettiğinde iyice frenlere asıldığını ancak hızını bilemediğini anlatıyor. Şoförün ifadesine göre aracı bir ay önce bakıma girmiş. TIR'ın en fazla 29 ton gübre aldığını anlatan şoför, taşıdığı miktarın ise 27 ton da kaldığını söylemiş. Kazayı yaptıktan sonraki durumu hatırlamadığını anlatan şoför, kendisini çıkarmaya çalışan insanlar olduğunu ancak bayıldığını söylemiş.

Yorumlar (0)
23
açık