Meteoroloji uyardı: Hem sağanak hem de sıcak

Meteoroloji'den yayımlanan 16 Eylül hava durumu raporuna göre, cuma günü ile birlikte yurt genelinde sıcaklıklar artıyor. Öte yandan sıcaklıkların bazı bölgelerde 40 dereceyi bulabileceği tahmin ediliyor. 18 Eylül Pazar günü ise Marmara Bölgesi'nde de 'sağanak yağış' ve 'gök gürültülü sağanak yağış' bekleniyor. 

Yaşam 16.09.2022, 07:12
Meteoroloji uyardı: Hem sağanak hem de sıcak

Meteoroloji hava tahmin raporundan edinilen bilgilere göre, hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta başına kadar mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. 

Trakya, Kıyı Ege, İç Anadolu, Güneydoğu ve Doğu Anadolu illeri başta olmak üzere yurdun genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenirken, 18 Eylül Pazar günü Marmara Bölgesi'nde de 'sağanak yağış' ve 'gök gürültülü sağanak yağış' bekleniyor. 

Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte, uzmanlar, hasta, yaşlı ve çocukları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Uzmanlar,12.00-16.00 saatleri arasında dışarı çıkılmamasını tavsiye ediyor. Öte yandan, uzmanlarca, dışarıya çıkarken gözlük, şapka ve güneş kremi kullanımının önemine de dikkat çekiliyor. 

16 Eylül Cuma günü 

17 Eylül Cumartesi günü

18 Eylül Pazar günü

19 Eylül Pazartesi 

20 Eylül Salı günü

Yorumlar (0)
22
açık