Son 'yeşil' Turunç kalmıştı...

Muğla'da Marmaris’in merkezindeki Turunç bölgesinde çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle yayılmaya başladı.

Yaşam 31.07.2021, 10:16 31.07.2021, 12:22
Son 'yeşil' Turunç kalmıştı...

Armutalan Mahallesi Şirinyer mevkisindeki ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle yayılarak İçmeler, Turunç, Osmaniye, Bayır, Çiftlik, Turgut, Hisarönü ile Orhaniye mahallelerinde etkili oldu.

Turunç bölgesinde etkili olana yangından dolayı Marmaris Asparan mevkiindeki Marmaris-Datça karayolu trafiğe kapatılmıştı.

'BAZI EV VE VİLLALAR BOŞALTILDI'

Bölgede ormanlık alana yakın noktalarda bulunan ev ve villalar ekipler tarafından tedbir amacıyla boşaltıldı. Bazı vatandaşlar hayvanlarını yangın bölgesinden uzaklaştırmaya çalıştı.

'LOJİSTİK DESTEK YETERSİZ'

Bölgede bulunan kaynaklardan edinilen bilgilere göre lojistik desteğin çok eksik olduğu ve yetersiz kaldığı belirtildi. İki gün önce yerleşim yerlerlerine uzak olan yangın bugün itibariye yerleşim yerine çok yaklaşmış olduğu görülüyor. Polemik Habere konuşan yetkili, bölgede yangın söndürme araçlarının yetersiz kaldığını, yangını kntrol altına almada güçlük çektiğini ifade etti. İtfaye erleriyle görüştüklerinde "elimizden bir şey gelmiyor, bırakın yansın" diyorlar. 

Yerleşim yeri ve otellere yakın mesafedeki yangın bölgesine, ilk etapta 1 helikopter, 7 arazöz ve su tankerleri ile çok sayıda orman işçisi sevk edildi. Daha sonra bölgenin coğrafi şartlarından dolayı ekiplerin yangına müdahalesi zorlaştı. Arazözler dağlık alandan dolayı müdahalede yetersiz kaldı. 

Kaynak: polemikhaber.com
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu