İsrail'in 'vahşetinin gereğini' yaptığını vurgulayan Gergerlioğlu, "Düşmana benzeyerek kazanılan hiçbir savaş gerçek anlamda adaletle kazanılmış bir mücadele olamaz" diyerek Hamas'a da eleştiride bulundu.

Çatışmalarda binlerce insanın öldüğünü, taraflar arasında uzlaşma ve barış şansının da görünmediğini dile getiren Gergerlioğlu, tarafların savaştan, kandan ve gözyaşından başka bir şey düşünmediğini söyledi. Gergerlioğlu, şöyle konuştu:

İstanbul 10 derece birden soğuyacak! Çarşamba günü kar yağışı geliyor İstanbul 10 derece birden soğuyacak! Çarşamba günü kar yağışı geliyor

'İSRAİL VAHŞETİ ÖRNEK ALINAMAZ' MESAJI

İsrail işgalci bir güç, zalim bir güç, vicdansız bir devlet, hukuk, insanlık tanımayan bir devlet ancak bu devlete karşı mücadele de düşmana benzeyerek kazanılamaz. Düşmana benzeyerek kazanılan hiçbir savaş gerçek anlamda adaletle kazanılmış bir mücadele olamaz. Görüntüler var. Hamas'ın İsrail'e düzenlediği baskında, festivallere yönelik saldırıda en az 260 sivilin öldürüldüğü, otobüs duraklarında yaşlı başlı insanların öldürüldüğü yansıdı. İnsan hakları perspektifiyle konuya bakarız. Zalime karşı mazlumdan yana hareket etmişizdir. Mazlum hiçbir zaman zalimleşmemelidir. İsrail de Hamaslı militanları yakalayıp çırılçıplak soyup üzerlerine yazılar yazıp, rakamlar yazıp aşağılayarak, darp ederek görüntüler sunmuştur. İsrail, vahşetinin gereğini yapmıştır fakat bunlar örnek alınacak hadiseler değildir. Vahşet vahşeti doğurur. Mücadele insani, vicdani açıdan olmalıdır."

'BİNLERCE ÖLÜMLE İKİ TARAF DA BİR YERE VARAMAZ'

Gergerlioğlu, çatışmanın bir an evvel bitmesi gerektiğini vurgulayarak, "En azından 1967 sınırlarına dayanan iki devletli bir çözüm halen mümkün. Binlerce kadının, bebeğin, çoluk çocuğun ölümüyle iki taraf da bir yere varamaz. Mutlak surette bir çözüm bulmak zorundalar" diye konuştu.