Yeşilçam'ın usta oyuncularından Fatma Karanfil, 72 yaşında hayatını kaybetti. Aşk-ı Memnu dizisinde Şayeste karakterini canladıran Fatma Karanfil, bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

72 yaşındaki Karanfil, geçen hafta entübe edilmişti.

Florya’daki bir hastanede tedavi gören Fatma Karanfil'den çok acı haber geldi.

Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı 'Şayeste' karakteriyle de tanınan Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Karanfil hayatını kaybetti.

Konser sırasında rahatsızlanan şarkıcı Derya Uluğ, hastaneye kaldırıldı Konser sırasında rahatsızlanan şarkıcı Derya Uluğ, hastaneye kaldırıldı

Fatma Karanfil'in vefat haberini menajeri Aslı İslamoğlu sosyal medya hesabından duyurdu:

"Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettikTürk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi.Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır.Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm Sanat camiasına ve Kamuoyuna duyurulur."