Konya'da orman yangını! Havadan müdahale için helikopter istendi Konya'da orman yangını! Havadan müdahale için helikopter istendi

Edirne'de bisikletiyle giderken, şoförünün inmek için açtığı taksinin kapısına çarpan gazeteci Berk Söylemez, 36 yaşında yaşamını yitirdi. 

Kaza, 27 Ağustos’ta Fatih Mahallesi Tahsin Şıpka Caddesi’nde meydana geldi. Edirne Haber Gazetesi muhabiri Berk Söylemez, bisikletle giderken, taksi şoförünün inmek için açtığı kapıya çarptı. Yaralanan Söylemez, çağırılan sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Kafatasında kırıklar oluşan ve beyin kanaması geçirdiği belirlenen Söylemez, buradan da ambulansla İstanbul Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yoğun bakıma alınan Söylemez, yaklaşık 2 haftalık tedavi sürecinin sonunda yaşamını yitirdi. Söylemez yarın, öğle namazının ardından kent merkezindeki Eski Cami'de kılınacak namaz sonrası toprağa verilecek.

Olay sonrası ifadesi alınıp serbest bırakılan, taksi şoförünün, Söylemez'in yaşamını yitirmesinin ardından yeniden gözaltına alındığı bildirildi.