NATO'dan kritik Kosova açıklaması: Müdahale etmek için hazırız NATO'dan kritik Kosova açıklaması: Müdahale etmek için hazırız

Ukrayna’dan özellikle Moskova’ya insansız hava araçlarıyla düzenlenen saldırıların sayısında artış görülürken, son saldırının ardından açıklama yayınlayan ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Rusya içinde saldırıları teşvik etmediğini veya buna izin vermediğini kaydetti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, geçen yıl şubat ayında başlayan Rus işgaline karşı kendisini nasıl savunacağına karar vermenin Ukrayna'ya kaldığını belirterek, Rusya'nın Ukrayna'dan çekilerek savaşı her an sona erdirebileceğini de ekledi.

SON AYLARDA ARTIYOR

Mayıs ayı başlarında Kremlin üzerinde iki insansız hava aracının imha edilmesinden bu yana Rusya'nın derinliklerine yapılan drone saldırıları arttı. Rusya'nın başkentine drone saldırıları son aylarda giderek yaygınlaştı.

Rusya'nın işgaline karşı mücadele etmek için Ukrayna'ya silah ve diğer askeri teçhizat şeklinde büyük yardım sağlayan ABD, sürekli olarak Rusya içindeki saldırıları desteklemediğini söylüyor.

Rusya Savunma Bakanlığı son olarak, günün erken saatlerinde, hava savunma sistemlerinin Moskova'ya saldırmaya çalışan üç insansız hava aracını düşürdüğünü bildirmişti.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER