İstanbul Büyükişehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK üyelerine hakaret iddiasıyla, hapis cezası ve siyasi yasak talebiyle yargılandığı davada karar çıktı.

İçişleri Bakanlığı'ndan 'güvenlik uyarısı' yanıtı İçişleri Bakanlığı'ndan 'güvenlik uyarısı' yanıtı

'MÜCADELEMİZ DAHA GÜÇLÜ BAŞLIYOR'

Gül,"Millet iradesi her şeyin üstündedir. Üst mahkemelerin bu yanlışı düzelteceklerine inanıyorum" ifadelerine yer verdi. Mahkeme heyeti İmamoğlu hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verdi ve böylece siyasi yasak süreci başladı. Kararın İstinaf ve Yargıtay tarafından onanması halinde İmamoğlu siyasi yasaklı hale gelecek. İmamoğlu, verilen cezanın ardından yaptığı ilk açıklamada, "Halkın verdiği yetkiyi bir avuç insan alamaz. Mücadelemiz daha güçlü başlıyor" dedi.

'BU YANLIŞI DÜZELTECEKLERİNE İNANIYORUM'

AK Parti’nin kurucularından olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, İmamoğlu hakkında verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına ilişkin paylaşımda bulunarak "Millet iradesi her şeyin üstündedir. Üst mahkemelerin bu yanlışı düzelteceklerine inanıyorum" ifadelerine yer verdi.

'TÜRKİYE'YE KARŞI YAPILAN BÜYÜK BİR HAKSIZLIK'

Gül'ün açıklaması şu şekilde :Bugünkü mahkeme kararı sadece Ekrem İmamoğlu'na değil Türkiye’ye karşı yapılan büyük bir haksızlıktır. Millet iradesi her şeyin üstündedir. Üst mahkemelerin bu yanlışı düzelteceklerine inanıyorum