Yozgat’ta bayram namazının ardından vatandaşlar kurbanlarını kesmek veya kasaplara kestirebilmek için kesim alanlarına koştu. Yozgat’ta alım gücü daralan vatandaşlar, bu yıl geçen yıla oranla çok az sayıda kurbanlık alabildi. Vatandaşlar, nakliye ücretinin de fazla olması nedeniyle kurbanını aldığı Canlı Hayvan Pazarı veya köyde kestirip, evine götürmeyi uygun buldu. Bu nedenle Canlı Hayvan Pazarı dışındaki kesim alanları boş kaldı. Canlı Hayvan Pazarı’nda da fazla bir yoğunluk yaşanmadı.

Kandilli Rasathanesi duyurdu: Samsun'da 3.4 şiddetinde deprem Kandilli Rasathanesi duyurdu: Samsun'da 3.4 şiddetinde deprem

ACEMİ KASAPLAR YARALANDI 

Yozgat’ta bu yıl, önceki yıllara oranla kurban kesenlerin sayısında yarı yarıya azalma olması nedeniyle, kesim alanlarının büyük bir bölümü boş kaldı. Büyükbaş kesimlerinde zor anlar yaşayan bazı acemi kasaplar yaralanıp hastanelerin acil servislerine koştu. Yozgat il genelinde kurban kesimi esnasında yaralanan 46 acemi kasabın hastanelerin acil servislerine başvurduğu öğrenildi. Kurban keserken yaralanıp Yozgat Şehir Hastanesi'ne gelen Fatih Bektaş, "Hayvan sahibiyim, kurbanlığı yatırmaya çalışırken ayağıma bastı, şişlik oldu" dedi.