Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı, 3-4-3 Digital YouTube kanalındaki Röveşata programında Serhat Ulueren'in konuk oldu. Ilıcalı, Fenerbahçe başkanlığına aday olma ihtimali hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"FUTBOL SİSTEMİNE İNANCIM KALMADI"

Türkiye'deki futbol ortamını eleştiren Acun Ilıcalı, Fenerbahçe'ye yapılan hatalarda da art niyet aranabileceğini ifade etti. Ilıcalı, "Benim Türkiye'deki futbol sistemine inancım kalmadı. Bütün takımların da bu konuda isyanı var. Konu Fenerbahçe değil. Konu futbol sistemine olan inancın yitirilmesi. Acil acil yabancı hakem gelmesi lazım. Benim açımdan Fenerbahçe'ye yıllar içerisinde olan hatalar art niye aranabilecek hatalardı. Bunun da sorgulanması gereken bir döneme girdiğimiz için yabancı hakem gelmesi lazım." dedi.

"FENERBAHÇE, GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ'A GENELDE BİR AYRICALIK OLUYOR"

Ilıcalı açıklamasına şu sözlerle devam etti, "Kendi açımdan söylüyorum, genel olarak Fenerbahçe'ye karşı hakemler tarafından kritik hatalar yapıldığını görüyorum. Bu durum taraftarı da isyan ettiriyor. Ben genel adaletin bozulduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'a genelde bir ayrıcalık oluyor. İç saha maçlarında hakemlerde bu takımı ben yakmayayım da başıma bir bela gelmesin diye düşünüyorlar."

Bisiklet tutkunları, Antalya'nın Kemer ilçesinde bir araya gelecek Bisiklet tutkunları, Antalya'nın Kemer ilçesinde bir araya gelecek

"FENERBAHÇE BAŞKANI OLMAM DİYEMEM"

Acun Ilıcalı, gelecekte Fenerbahçe Başkanlığı yapma ihtimali üzerine sorulan soruya şu yanıtı verdi: "Ben zorlayarak bir şey yapmadım hiç. Allah ne gösterir bilmiyorum. İş hayatımda yaptığım işlerde başarılı oldum. Yeni meydan okumalar da bana hep heyecan veriyor. Bir gün Fenerbahçe ile ilgili faydalı olmam gereken bir noktada olursam başarılı olacağımı da düşünüyorum. Bu başkanlık olmak zorunda da değil. Yönetim olur veya olmaz. Yönetimde değilim de ne oluyor? Destek isteniyor koşa koşa gidiyorum. Yıllar içerisinde şartlar onu gerektirirse de ben Fenerbahçe başkanı olmam diyemem."