Elazığ Emniyeti, geçen günlerde AK Partili belediyelere ardı ardına operasyonlar yaptı. İlk olarak Elazığ’ın Mollakendi Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Enis Doğan fuhuş operasyonunda tutuklandı. Emniyet, ardından Elazığ Belediyesi’ne yolsuzluk operasyonu gerçekleştirdi.

Belediye’nin Hayme Ana Kadın Girişim Kooperatifi’ne yönelik zimmet soruşturmasında 6 kişi tutuklanmış, başkan yardımcısı Nazif Bilginoğlu ifadeye çağrılmıştı. Seçim öncesinde ardı ardına gerçekleşen operasyonlar AK Parti’de tepkilere neden oldu. AK Parti ve MHP’nin ayrı ayrı seçime girdiği Elazığ’da, Emniyet ve yargı içindeki MHP’lilerin AK Parti’ye operasyon yaptığı iddiaları ortaya atıldı.

Kapak 113227

EMNİYET'E FETÖ SUÇLAMASI

Bu olaylar yaşanırken bir suçlama da öğretim üyesi Prof.Dr. Orhan Özbey’den geldi.

Cumhuriyet'ten Barış Terkoğlu'nun haberine göre, Elazığ Üniversitesi’nde görev yapan ve geçmişte MHP’den vekil adayı olan Özbey, Elazığ Emniyeti’ne FETÖ ithamında bulundu:

İran'ın İsrail'e saldırısı sonrası Ankara'dan saatlerdir ses çıkmadı! Türkiye'nin tepkisi ne olacak? İran'ın İsrail'e saldırısı sonrası Ankara'dan saatlerdir ses çıkmadı! Türkiye'nin tepkisi ne olacak?

"Hergün silahlı bir olay ve uyuşturucu trafiğinin yaşandığı Elazığ’da; seçime sayılı günler kala ve sayın Cumhurbaşkanımızın ilimize geleceği haftada, Ak Parti belediye başkanı ile ilişkilendirilip ülke gündemine taşınan fuhuş operasyonunu yapan Emniyet Müdürlüğü’nün zamanlaması çok manidar! FETÖvari operasyonları hatırlattı."

Screenshot 1-4

EMNİYET BASKI ALTINDA

Bu arada Elazığ Emniyeti’nin seçimlerin yaklaşması nedeniyle baskı altında olduğu, soruşturmaları bu nedenle sürdürmekte zorlandığı iddiaları Elazığ’da gündeme gelmeye devam ediyor.