İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Şile’de düzenlenen istişare toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Akşener bahsi geçen kayıp para iddiaları ile ilgili "İspat edemeyen şerefsiz oğlu şerefsizdir. İspat ederlerse de zaten ben bu politikayı bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Konuşmalarıma başlamadan önce bugün Ankara'da atanamayan öğretmenlerle ilgili adımların atılması gerekiyor. Gönlümüz bugün Ankara'daki öğretmen kardeşlerimle. Erdoğan'a sesleniyorum bu konuya öncelik verilmeli. Öğretmenler yoksulluk içinde yaşıyor.

CHP Genel Başkanı Özel: Ankara'da evim yok, misafirhanede kalıyorum CHP Genel Başkanı Özel: Ankara'da evim yok, misafirhanede kalıyorum

Biz bu ülkeyi yönetmeye talibiz. Anayasanın ilk 4 maddesini asla tartışmadan, bu ülkeyi refaha ve feraha çıkarmak için bir yolculuğa çıktık.

"BAZI ŞEYLERİ ANLATMAK FARZ OLDU"

Dün akşam televizyonlara bakarken Sözcü televizyonunda bir şey gördüm. Sorular çok inciticiydi. Partimizde 8 kişi farklı aralıklarla istifa etti. Demek ki bazı şeyleri anlatmak farz oldu.

Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımız hakkında onları incitecek tek cümle etmedim. Biz hiçbir zaman kavgaya girmedik.

2023 seçimlerinde bu ucube sistemden kurtulmak için seçimi kazanmak şarttı. Bu tek adam sistemine Türkiye'nin veda etmesi için elimizden geleni yaptık. Partimiz demokrasiye dair kuruldu. Dün olduğu gibi yine istifalar olacak. Bazılarının yaptığı siyasi dolandırıcılıktır.

"POLİTİKAYI BIRAKIRIM"

Benim ve oğlumun hesapları gayrı resmi kontrol edildi. Bu doğru.

Ne benim, ne oğlumun, ne gelinimin, ne eşimin bunlarla bir ilgisi yok. İspat edemeyen şerefsiz oğlu şerefsizdir. İspat ederlerse de zaten ben bu politikayı bırakıyorum!

'NEBİ HATİPOĞLU' AÇIKLAMASI

İstifa edip AK Parti'ye geçen vekile sormuştum "Neden bize geldiniz?" diye. Nebi Hatipoğlu 4 gün sonra AK Parti'ye geçti. Erdoğan bunları görmüyor mu acaba? 

"ALLAH BİZİ KORUMUŞ, GİDİP KURBAN KESECEĞİM"

Hiçbir genel başkan giden arkadaşları için 'Defolsunlar' demez. Giden arkadaşlarımızın hepsi için ayrı ayrı üzüldüm ama Allah bizi korumuş. Şimdi gidip bir kurban keseceğim.

İYİ Parti cumhurbaşkanlığı kazanmak istemeyenlere de karşı çıktı. İYİ Parti toplumun kutuplaştırılmasına karşı çıktı. İYİ Parti Sinan Ateş'e sahip çıktı, bu da herkesi rahatsız etti.