HDP ekonomi programını açıkladı: Yolsuzlukların hesabı sorulacak HDP ekonomi programını açıkladı: Yolsuzlukların hesabı sorulacak

Apple bir süredir Zhengzhou’daki tedarikçisi Foxconn yüzünden gündemde. Çin'deki katı Covid kısıtlamalarının uygulandığı fabrika, geçtiğimiz günlerde çalışanların ayaklanmasıyla dünya basınında yer aldı. Yaşananlar üzerine polisle yapılan sert müdahaleler sosyal medyada tepki çekti.

Foxconn, sorunu çalışanlara ödeme yaparak çözmeye çalışsa da fabrikada montaj operasyonlarına aşina bir kişiye göre, Apple’ın ana üretim merkezi Zhengzhou’daki kargaşanın bu yıl 6 milyon iPhone Pro üretiminde açık yaşamasına neden olabilir.

İsminin açıklanmamasını isteyen kişi, kayıp üretim tahmininin değişebileceğini söyledi: “Pek çok şey, Foxconn Technology Group’un, Covid kısıtlamalarına karşı şiddetli protestoların ardından insanları montaj hatlarına ne kadar çabuk geri getirebileceğine bağlı olacak. Önümüzdeki haftalarda sokağa çıkma kısıtlamaları devam ederse, üretim daha da zorlaşabilir.”