AK Parti'nin İstanbul'daki kalesinde deprem: 3 meclis üyesi istifa etti AK Parti'nin İstanbul'daki kalesinde deprem: 3 meclis üyesi istifa etti

Tedbir amaçlı inşaat çalışması durdururken, zabıta ekipleri bölgede önlem aldı. 

Arnavutköy Fatih Caddesi üzerinde bulunan ve hafriyat çalışması yapılan inşaatın yanındaki 4 katlı binada yaklaşık 10 santimetre kayma meydana geldi. Kaymayı farkeden binadakiler durumu polis ve belediye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gleen ekipler, tedbir amaçlı binayı tahliye ettikten sonra mühürledi.  Yanındaki inşaatta çalışmalar ise durduruldu. Ekipler tehlike oluşturabilecek alanlara vatandaşın girişini engellemek için demir bariyerlerle çevreyi kapadı. Ekiplerin binadaki incelemesi sürüyor. 

BİNA TEDBİREN MÜHÜRLENDİ

Esnaf Mustafa Çakır, “Burada hafriyat alınırken aşağı yukarı 5 yada 6 santimetre açıldı. Yan tarafta bir inşaatta hafriyat alındıktan sonra açılma oldu. Daireler de herhangi bir zarar yok, sorduk bir çatlama olmadığı söyleniyor. Biz açılınca farkettik, şuan da tedbir amaçlı mühürlendi. Belediye kararına göre yıkılıp, yıkılmayacağı belirlenecek şuan tedbir amaçlı mühürlendi” dedi.

Kaynak: DHA