Kamu görevlisi sıfatı ve bulunduğu hassas konum nedeniyle ‘tarafsız’ olması gereken Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan Bayramı’nda AK Gençlik ile bayramlaştı. 

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, AK Partili Sakarya Büyükşehir ve Serdivan Belediye Başkanları ile AK Parti’den başkan seçilen ilçe belediye başkanlarını sarık ve cübbesi ile  ziyaret etti. Erbaş, başkanların makamında dua da okudu.

Ramazan Bayramında Sakarya Şeyh Edebali Camii’nde bayram namazı kıldırıp, hutbe okuyan Erbaş, AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik’i ziyaret etti. Alemdar, “Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş ve İl Müftüsü Mehmet Aşık’ı Belediyemizde ağırlayıp, bayramlaştık” dedi. 

MSB duyurdu: Uzman erbaş temini başvuruları, 30 Haziran'da bitecek MSB duyurdu: Uzman erbaş temini başvuruları, 30 Haziran'da bitecek

Çelik de “Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş ve İl Müftümüz Mehmet Aşık beyefendileri Belediyemizde ağırlama şerefine nail olduk. Duaları ve hayırlı olsun dilekleriyle bayramımızı daha da güzelleştirdiler” açıklaması yaptı.

CHP’Lİ BELEDİYENİN OLDUĞU İLLERDE VALİLİĞİ ZİYARET EDİYOR

Erbaş yurt gezilerinde de sarık ve cübbesi ile AK Partili olan belediyelere ziyarette bulunuyor, o kentte belediye CHP yönetimindeyse yalnızca Valilik ziyaretiyle yetiniyor. 

Erbaş 1 Mart 2024’te AK Partili Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i, 25 Ekim 2022’de AK Partili Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. 2 Nisan 2021’de AK Partili Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 1 Ekim 2018’de AK Partili Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile makamında görüştü.

3 Haziran 2022’de AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile görüştü. Erbaş, 6 Mart 2020’de de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyaret etti.