Ankara’da suikast sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları başkanı Sinan Ateş’in duruşması dün yapıldı.

Duruşmayı izlemek için siyasi partiler ve birçok gazeteci katıldı. Sanıklardan Doğukan Cep, azmettirici olduğunu itiraf ederken, Tolgahan Demirbaş, Eray Özyağcı, Vedat Balkaya ve Suat Kurt da savunmalarını yaptı. Mahkemede yapılan savunmalar, cinayetin kişisel husumet kaynaklı olduğunu ima ediyordu.

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, X hesabından yaptığı paylaşımda, "Allah hiç kimseyi kapı kapı, kanal kanal gezip kiralık katillere 19 ay sonra ezberletilmiş beyanlarla müdafaa yapacak kadar aciz duruma düşürmesin” ifadelerini kullandı.

Ateş’in paylaşımı şu şekilde:

"DÜNKÜ DURUŞMADA SESSİZ SESSİZ ÇÖKEN SAVUNMALAR

Sinan Ateş cinayetinde yeni gelişme: MHP'li Yönter, saatler önce azmettiriciye mesaj atmış Sinan Ateş cinayetinde yeni gelişme: MHP'li Yönter, saatler önce azmettiriciye mesaj atmış

'PANKART ASACAKTIK' SAVUNMASININ ÇÖKÜŞÜ

Tolgahan Demirbaş: Biz Mersin’deki olayla ilgili pankart asacaktık. Sinan Ateş’in evinin konum bilgilerini o yüzden talep etmiş olabilirim.

Avukatlarımız: Mersin’de Çağrı Ünel'e yapılan saldırı olayı 15 Mart tarihinde gerçekleşti ama sizin bu bilgileri isteme tarihiniz 10 Mart. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Tolgahan Demirbaş: Sessizlik.

Avukat Ali Yücel: Peki, sistemden benim aracımın plakasını neden arattınız? Benim evimin önüne de mi pankart asacaktınız?

Tolgahan Demirbaş: Sessizlik.

Avukatlarımız: Ayşe Ateş’in kimlik bilgilerini neden arattınız?

Tolgahan Demirbaş: Sessizlik

KİŞİSEL HUSUMETİN ÇÖKÜŞÜ

Doğukan Çep: Sinan Ateş’e Yargıtay’daki dosyamı çözmesi için 650 bin TL verdim ama çözmedi. Paramı da geri vermedi. Bu yüzden ayaklarına sıkmaya karar verdim.

Avukatlarımız: Bahsettiğiniz dönemde Yargıtay tarafından zaten onanmış olan dosyanızda Sinan Ateş size nasıl bir yardımda bulunacaktı?

Doğukan Çep: Sessizlik…

Allah hiç kimseyi kapı kapı, kanal kanal gezip kiralık katillere 19 ay sonra ezberletilmiş beyanlarla müdafaa yapacak kadar aciz duruma düşürmesin.”