İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Maraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 50 bin 783'e yükseldiğini açıkladı.  Soylu, vefat edenlerinin 7 bin 302'sinin göçmenler olduğunu söyledi.

Katıldığı CNN Türk yayınında gündeme dair açıklamalarda bulunan Soylu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

 DEPREMLERDE TOPLAM CAN KAYBIMIZ 50 BİN 783

Başından itibaren adalet bakanlığımız, savcılıklarımız, nüfus genel müdürlüklerimiz, köylerde hayatını kaybedip de ilçenin savcısından ölüm raporu almadan defnedilenler var. Burada göçmen olup vefat eden 7 bin 302 kişi var. Toplamda vefat sayısı 50 bin 783.

Özdağ'dan yerel seçimler öncesi MHP'ye yeşil ışık! Özdağ'dan yerel seçimler öncesi MHP'ye yeşil ışık!

BÜTÜN GÜVENLİK RADARLARI AÇILDI

 (Deprem bölgesinde seçim güvenliği) YSK ve Adalet Bakanlığı ile takip ediyoruz. YSK bizden seçimin güvenliğini talep eder. Oy kullanma öncesi hazırlıkların yapılmasını ister. Okulun dış güvenliğinin alınması istenir. Biz bunu sağlarız. Oy torbalarının sandık başkanları tarafından getirilmesinde güvenlik önlemlerinin alınması istenir. Biz bunların hepsini sağlarız. Bu benim İçişleri Bakanı olarak 6. seçimim. PKK, insanlara baskıyla oy kullandırttı. El altından son 3-4 gece önce gidip siyasi baskı yaparlar. 'Seni biliyoruz' diye baskı yaparlar. Bütün güvenlik radarlarını açmış durumdayız. Köylere kurduğumuz konteynerleri almayacağız, köylerimizde kalacak. Farklı amaçlarla kullanabilirler. Afet bölgesine seçimlerle ilgili de konteyner yaptırıyoruz. Kritik yerler Hatay Antakya ve Defne. Antakya'nın 3'te 2'si yok şu an. Dağın eteklerinde bulunan mahallelerde hayat devam ediyor. Seçimler için her türlü tedbiri düşünüyoruz.