İYİ Parti'de Meral Akşener'in yerine ikinci genel başkan seçilen isim Müsavat Dervişoğlu oldu. Genel başkanlık için yarışan Koray Aydın ise yenilgisinin ardından hem partisini hem de Meral Akşener'i eleştirdi. Aydın, kurultaydan beklenen değişimin gerçekleşmediğini ve tabanda bir isyan dalgası olduğunu belirtti.

Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Aydın, seçime müdahale edildiğini düşünen geniş bir kitlenin bulunduğunu söyledi. Aydın, “Bütün mekanizmalar devrede, herkes çalıştı. Partide bir yenilik olmadı. Daha önce ne varsa aynı şey devam etti. Buna karşı partimizin tabanının isyan hareketi var. Durduramıyoruz. Üzülüyorum böyle olmasına ama... Çoğu haberimiz olmadan istifa ediyor. Parti bu işten karlı değil, zararlı çıktı. (Dış müdahaleler derken iktidarı mı, Akşener’i mi, kastediyorsunuz?) Her taraftan var, çok yönlü. Organize bir yapının iyi çalıştığı görülüyor. Baştan beri fark ediyorum. Ama onlar bizden daha güçlü” diye konuştu.

“Salonda kaybettiğini düşünmediğini” belirten Aydın, “Çünkü kitlesel bir kabul belli yol ve yöntemlerle aşağıya çekildi” ifadelerini kullandı.

ABD'ye kaçan Eylem Tok'un oğlu Timur Cihantimur hakkında karar çıktı ABD'ye kaçan Eylem Tok'un oğlu Timur Cihantimur hakkında karar çıktı

'ÖNCEDEN BİR ÇALIŞMA YAPILMIŞ'

“Tolga Akalın’ın çekilmesini de beklediğini” söyleyen Aydın, “Anlaşmalı bir çalışma olduğunu biliyordum. O bakımdan söylenecek sözlerin hiçbir hakkı yoktur. 50 kişilik GİK’e bakmanızı öneririm. Önceki listelerden hiçbir farkı yok. Önceden bir çalışma yapılmış” dedi.

'ÇOK HIZLI BİR ÇÖKÜŞ VAR'

Partide kalıp kalmama konusunda şu anda hiçbir şey düşünmediğini ifade eden Aydın, “Sadece ayrılıp gidenlere olan üzüntümü önlemeye çalışıyorum. Yapabileceğim bir şey yok. Arkadaşlar da arıyor. Onları gruplar halinde çağırıp konuşacağım. Önce onları dinleyeceğim. Bu işin önünü kesmeye çalışacağım ama bu sefer çok hızlı bir çöküş var” ifadelerin kullandı.