Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılının Emekçileri İftar Programında emekli ikramiyelerinin yatacağı tarihi açıkladı. Erdoğan, "Ramazan Bayramı ikramiyelerini 2-5 Nisan tarihleri arasında emeklilerimizin hesabına yatıracağız" ifadelerini kullandı.

'ÇOK ÖNEMLİ İYİLEŞTİRMELER YAPTIK'

"Biz görev aldığımız her yerde çalışanların haklarının teslimi için çaba harcadık" diyen Erdoğan, "Bölgesel krizlerin ve istikrarsızlıkların yol açtığı mali yükü en az şekilde insanımıza yansıtmanın derdindeyiz. Sosyal koruma ücreti olan asgari ücret 17 bin liraya çıktı. Böylece asgari ücrette bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 100 oranında artış oldu" ifadelerini kullandı.

Parsel parsel satmışlar! 21 yılda 2 trilyon liralık kamu varlığı özelleştirildi Parsel parsel satmışlar! 21 yılda 2 trilyon liralık kamu varlığı özelleştirildi

Memurların aylıklarında ise yüzde 50'ye yakın artış sağladıklarını hatırlatan Erdoğan, "Aynı şekilde katlanarak artan emekli sayımıza rağmen emeklilerimizin ücretlerinde de çok önemli iyileştirmeler yaptık. Bayram ikramiyesi uygulamasını getirerek emeklilerimize bayram sevinci yaşattık" ifadelerini kullandı.

İKRAMİYE TARİHİ BELLİ OLDU

Erdoğan, "Her bir emeklimize tek seferlik 5'er bin liralık ödeme gerçekleştirdik. Bu yıl emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde yüzde 50 artışa gittik. Ramazan ikramiyelerini 2 ila 5 nisan tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırmış olacağız" ifadelerini kullandı.