Adalet Bakanlığı’nın 2023 bütçesinin TBMM’deki komisyon görüşmeleri gerçekleştirildi. Görüşmeye “FETÖ” tartışmaları damga vurdu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Bozdağ’ın 29 Ocak’ta bakan olduğunu anımsatarak, “İlk soru önergemi 14 Şubat 2022’de size göndermişim. 8.5 aylık sürede toplam 40 soru önergesi sunmuşum, birine dahi yanıt vermediniz. 40 soru önergesinde bin küsur soru sormuşum, daha bir tanesine cevap vermemişsiniz” dedi.

'SİZİN YERİNİZ SANIK SANDALEYESİ'

TİP'li Sera Kadıgil, “Siz ki döneminizde atadığınız hâkim, savcıların yüzde 40’ı FETÖ’den ihraç edilmiş bir bakansınız. Sizin yeriniz bakan sandalyesi değil, benim nazarımda sanık sandalyesidir” dedi.

adalet bakani bekir bozdag fototwitter

Levent Göktaş hakkında yeni gelişme: Bulgaristan'dan red Levent Göktaş hakkında yeni gelişme: Bulgaristan'dan red

'HOCA EFENDİYE SELAMLARIMI YOLLUYORUM'

Bakan Bozdağ’ın geçmişte Meclis’te FETÖ elebaşına yönelik “Hocaefendiye selamlarımı yolluyorum” konuşmasını anımsatan CHP'li Ali Mahir Başarır, “Bunu söyleyen öğretmenler, memurlar ceza aldı ama siz adalet bakanısınız. Size niye bir fezleke gelmedi?”sözlerle tepki gösterdi. Bozdağ ise konuşmasıyla ilgili eleştiriye, “Terör örgütü FETÖ/PDY’nin o zaman terör örgütü olduğuna dair bir mahkeme kararı yok. Ben FETÖ’yü yargıdan silen, mücadeleyi en üst düzeyde yapan adamım. O sözler o dönemde söylendi ama keşke söylenmemiş olsaydı, o günün şartları içerisinde terör örgütü vasfı ortada olmasa...” ifadeleriyle kendini savundu.

ENİS BERBEROĞLU DAVASI

Bozdağ, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) CHP’li Enis Berberoğlu’na yönelik ihlal kararını uygulamayan, daha sonra Adalet Bakanlığı’nda bakan yardımcılığına getirilen Akın Gürlek’e yönelik eleştirilere de “Hasan Yılmaz da Akın Gürlek de bu memleketin yetiştirdiği iyi hukukçulardandır” ifadelerini kullandı.

Polemik Haber