Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu'nun Beşiktaş maçında taraftarın tezahüratlarına yönelik yaptığı açıklamalara bir tepki de Fatih Altaylı, “Benim anamın eline el değmemiştir’, ‘karımın eline el değmemiştir…’ Bu mudur şeref, bu mudur haysiyet? Hırsızsındır, alçaksındır, yetim hakkı yiyorsundur, oralarda aranır şeref. Ey Fetullahın çocuğu!” diyerek tepki gösterdi.

Belözoğlu’nun avukatı Mahir Işıkay gazeteci Fatih Altaylı’yı mahkemeye verdiklerini açıkladı.

Işıkay'ın açıklaması şöyle:

Milli halterciden Dünya Şampiyonası’nda üç madalya! Milli halterciden Dünya Şampiyonası’nda üç madalya!

“14 Mart 2023 tarihinde katıldığı bir televizyon programında Gazeteci Fatih Altaylı’nın asılsız, gerçek dışı, yanlı, kişilik haklarını ihlal edici, karalayıcı, eleştiri, ifade ve basın özgürlüğü sınırlarını aşan beyanları ile Sayın Emre Belözoğlu’nun manevi kişiliğini yıpratmaya, kişilik haklarını ihlale yönelik yalan, hakaret ve iftiralarla dolu beyanları karşısında açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Hakkında hiçbir soruşturma bulunmayan, açılmış tüm soruşturmalardan tamamı kesinleşmiş yargı kararı ile aklanarak çıkan müvekkilim Sayın Emre Belözoğlu adına; Fatih Altaylı’nın bu olumsuz algı yaratma çabası içindeki açıklamaları nedeniyle tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı, bu kapsamda tüm bu haksız ithamlarının hesabını çok yakın zamanda yargı önünde vermesi için gerekli işlemlere başladığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.