AK Partili Binali Yıldırım'dan dikkat çeken bir enflasyon değerlendirmesi geldi. Yıldırım, "Önümüzdeki senenin ortalarında enflasyonda gözle görülür gerilemeye şahit olacağız. İnşallah enflasyonun tek haneli olduğu yıllar olacak" dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, '2023 Şehir Buluşmaları' kapsamında Antalya'nın Aksu ilçesinde çiftçi ve tarım sektörü temsilcileriyle buluştu. 

İTİRAF GİBİ SÖZLER

Binali Yıldırım, zamların ardı arkası kesilmeyen bu dönemde dikkat çeken bir enflasyon değerlendirmesinde bulundu. Yıldırım, "Yüksek enflasyon diye bir sorunumuz var, bunun da en büyük mağduru sabit gelirli insanlardır. Ama ister tarım ister sanayide üretenler mutlaka karşılığını alıyor" dedi.

'HER TARAFTA ÜRETİCİ MEMNUN'

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

Bu kış çok sert geçecek! Elektrik ve doğalgaza 'çift haneli' zamlar yolda Bu kış çok sert geçecek! Elektrik ve doğalgaza 'çift haneli' zamlar yolda

"Erzincan, Sivas, Kars'a da gittim, her tarafta üretici memnun, çünkü enflasyon olsa bile ürünü de o derece para ediyor. Sabit gelirlinin yükünü de hafifletmek için elimizden geleni yapıyoruz. 

‘GÖZLE GÖRÜLÜR GERİLEME OLACAK’

3 yıllık ekonomi programımız açıklandı ve enflasyonla mücadelede birinci konu olarak gündeme oturdu. Önümüzdeki senenin ortalarında enflasyonda gözle görülür gerilemeye şahit olacağız. İnşallah enflasyonun tek haneli olduğu yıllar olacak.

İnşallah öngörülmedik başka bir gelişme olmazsa bunu başaracağımıza inanıyoruz. Siz ekmeye biçmeye, üretmeye devam edin, inşallah bunun karşılığını alacaksınız"

(DHA)