Timur Cihantimur, bugün ikinci kez hakim karşısına çıkacak Timur Cihantimur, bugün ikinci kez hakim karşısına çıkacak

AK Parti'nin MKYK toplantısında, yerel seçimlerdeki başarısızlık ve özellikle Manisa'daki durum üzerine ciddi tartışmalar yaşandı. MKYK üyeleri, seçimlerdeki yenilgiyi "Küskün AK Partili seçmenlerin başka adaylara çalışması" şeklinde açıkladılar.

BÜLENT ARINÇ'IN OĞLUNDAN FLAŞ ÇIKIŞ

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre bu süreçte, MKYK üyesi ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın oğlu Mücahit Arınç'ın, Manisa'da AK Parti'nin MHP adayı Cengiz Ergün'ü desteklemesini eleştirdiği ve "Manisa'da yanlış yaptık" dediği ifade edildi. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arınç'a sert bir tepki gösterdi ve "Manisa'da ne yapacaktık? MHP'li belediye" şeklinde karşılık verdi.

Bunun yanı sıra, eski AK Partili Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın İYİ Parti'den seçilmesine ilişkin olarak Erdoğan'ın tepki gösterdiği ve "Ahlaksızın tekiydi" dediği belirtildi.

Toplantıda ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kurduğu kent lokantalarına ilişkin “İmamoğlu kent lokantalarını anlattı, buradan oy aldı. Biz ise hizmetlerimizi anlatmada yetersiz kaldık” eleştirisine “Kent lokantasının neyi var? Kent lokantasıyla bu seçimi aldıysa yazıklar olsun” yanıtını verdiği de belirtildi. Bunun üzerine de AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala’nın, MKYK üyesinin ifadelerini de eleştirerek, “Kent lokantası fikri saçma” çıkışını yaptığı ileri sürüldü.

ERDOĞAN ÇOK SİNİRLENDİ

Toplantıda MKYK üyelerinden biri, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kent lokantaları açtığını anımsatarak, reklamını çok iyi yaptıklarını ve AK Parti'nin ise halkla ilişkiler alanında eksikleri bulunduğunu ifade etti. Erdoğan, AK Partili kurmayın bu sözlerine sinirlenerek, Kent Lokantaları için "Hani neredeymiş bu lokantalar? Gidelim birlikte bakalım ne hizmeti veriyorlarmış" ifadelerini kullandığı öne sürüldü.