Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 6 Şubat depreminin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen Hatay’dan hala yükselen yardım çığlıklarına ses olmak için CHP milletvekilleri bölgeye yaptıkları ziyaretlerin bir yenisini 15 Ağustos Salı günü gerçekleştirecek.

Gezi davasında cezaların onanmasına protesto Gezi davasında cezaların onanmasına protesto

CHP'Lİ VEKİLLER HATAY'A GİDİYOR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesi ile CHP Grup Başkanvekili Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın başkanlığındaki heyette CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Ankara Milletvekili Aliye Timisi Ersever, Antalya Milletvekili Aliye Çoşar, Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu, Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, İstanbul Milletvekili Türkan Elçi, Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Osmaniye Milletvekili Asu Kaya yer alacak.

CHP’li heyet, Türkiye’nin deprem gerçeğine kalıcı çözümler geliştirmek için çalışmalar yapacak. Hatay’da 2 gün boyunca depremzedelerin konaklama yerleri, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, çadırkent ve konteynır alanlarını ziyaret edecek olan heyet, yurttaşların bölgedeki güncel sorunlarını ilk ağızdan dinleyecek. Hatay’daki yurttaşların önümüzdeki kış ayını rahat geçirebilmeleri adına ne tür tedbirler alındığı, Eylül ayında başlayacak yeni eğitim ve öğretim döneminde hem öğrenciler hem öğretmenler için hazırlıkların ne durumda olduğu gibi ivedilikler çözüm bekleyen konulara öncelik vererek incelemelerde bulunacak olan heyet bölgedeki eksiklikleri bir kez daha hem meclis hem de ülke gündemine taşıyacak.