Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP'nin Hazine ve Maliye’den sorumlu gölge bakanı Yalçın Karatepe dün bakanlıkta görüşmüş, toplantı dört saat sürmüştü.

Karatepe görüşmeden sonra "Dört taleple gittik, dört saatin sonunda değişim iradesi görmedik" demişti.

"TRİBÜN VE TARAFTAR KAYGISI"

Sosyal medya hesabından AKP Artvin Milletvekili Faruk Çelik'in CHP'yi eleştirdiği bir tweeti paylaşan Şimşek, CHP'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe'nin görüşmenin ardından verdiği mesajların 'tribün ve taraftar kaygısıyla' söylendiğini öne sürdü.

"Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm.

Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık.

Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik.

Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez."