MHP'li Olcay Kılavuz'dan Sinan Ateş açıklaması: Zerre dahlim varsa kendi kafama sıkarım MHP'li Olcay Kılavuz'dan Sinan Ateş açıklaması: Zerre dahlim varsa kendi kafama sıkarım

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, yıllar önce FETÖ tutuklusu bir akrabasının babasının cenaze töreninde CHP lideri Özgür Özel'in devreye girmesiyle akrabasının kelepçesinin çözülmesini sağladığını belirterek, "O benim kahramanım." demişti.
Katıldığı canlı yayında olayla ilgili konuşan Özgür Özel ise, "Babasını mezara elleri bağlı olduğu için gömemeyecekti. Aradığım kişi o zamanki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ydu. Ben de sayın Arınç'a teşekkür ederim." ifadelerini kullanmıştı.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, geçtiğimiz haftalarda katıldığı televizyon programında CHP Genel Başkanı Özgür Özel'le ilgili yaşadığı anısını anlatmış ve Özel'in akrabasının cenaze törenindeki yardımlarıyla ilgili memnuniyetini dile getirmişti. Arınç, "O benim kahramanım. Özgür Özel benim hukukumu korudu. Ben bunu unutmam." ifadelerini kullanmıştı.

"ARADIĞIM KİŞİ SÜLEYMAN SOYLU'YDU"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Olay aynı şekilde gerçekleşti. Babasını mezara elleri bağlı olduğu için gömemeyecekti. Aradığım kişi o dönemki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ydu. Garnizon komutanını aradım, jandarma komutanını aradım, ulaşamadım. O gün de yanılmıyorsam Soylu'ydu İçişleri Bakanı. Durumu anlattım. Böyle bir şey olmaz, ovanın ortasındayız." şeklinde konuştu.

Özgür Özel, Arınç'a teşekkür ederek, "Ben de sayın Arınç'a teşekkür ederim. Oradaki kişi Bülent Arınç değil, başka birisi de olsa aynı şekilde davranırız. İnsanlık başka bir şey, siyaset başka bir şey." dedi.