CHP'nin resmi sosyal medya hesabından yayınlanan video "Ben uzun bir yolculuktan geldim. Yol boyunca heybemi, bu güzel ülkenin insanlarının öyküleriyle doldurdum” mesajıyla ve "Başlıyoruz" ismiyle yayınlandı.

'BAŞLIYORUZ'

İstanbul'da kaçakçılara büyük darbe! İstanbul'da kaçakçılara büyük darbe!

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığının ilan edildiği gün, Genel Merkez önünde yaptığı konuşmadan kesitlere yer verilen video mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Bir adaydan öte, bir değişimin temsilcisi olarak karşınızdayım. Bereket, huzur ve adalet hasretinin de adayıyım. Ben, uzun bir yolculuktan geldim. Yol boyunca heybemi bu güzel ülkenin insanlarının öyküleriyle doldurdum. Bize ‘kader’ dedikleri bu nizamı değiştirmek istiyoruz.

Sevgili halkım, kimler aday biliyor musunuz? Ekmek teknesi gasp edilen kağıt toplayıcılarının deposuna gittim, çaylarını içtim. İşte oradaki Baver Bey aday. Şanlıurfa’da evladı için nöbet tutan Emine Şenyaşar’a sarıldım. Emine Hanım adaydır. Maden işçisi Rıdvan’ın ailesini ziyaret etmiştim. Rahmetli Rıdvan’ın oğlu Emrullah adaydır. Tüm depremzedeler aday. Torbacılara öldürttükleri Sinan Ateş’in eşi Ayşe Hanım da aday. KPSS’de derece yapmasına rağmen atanamayan Salihcan’ı dinlemiştim. Salihcan da aday. Gezi Parkı davasında haksız yere hapis yatan şehir plancı Tayfun’un biricik kızı, Vera’mız da aday.

Ekmeği, suyu, geleceği çalınmış o 84 milyon, o 84 milyon da aday. Çaldıkları 418 milyar doları geri isteyen herkes aday. Bu, topyekûn bir değişimin başlangıcı. Hak ettiğimiz düzeni hep beraber kuracağız. Birleşe birleşe kazanacağız. Sevgili halkım eyvallah, başlıyoruz.”