Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday göstermesinin ardından gözler artık 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlere çevrildi.

CHP'nin YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, SK’nın il ve ilçe seçim kurullarının; personel kaybını, bölgede çalışan personelin ve depolardaki mühürlerin, torbaların, sandıkların durumunu incelediğini aktardı.

Hürriyet'ten Hande Fırat'a konuşan Yakupoğlu'nun sözleri:

'YABANCI SEÇMENİN SONUÇLARI ETKİLEYECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM'

"Özellikle Suriyelilerin sayısını bilmiyoruz. Yabancılar ayrı bir şekilde kayıtlı değil. CHP olarak algoritmalar geliştirdik. Yabancı seçmenin demografik olarak seçim sonuçlarını etkileyeceğini şimdilik düşünmüyoruz. Ancak yarın bir seçmen hareketliliği olursa bunun nasıl bir etkisi olacağını bilemem. Sayının paylaşılmaması da güvensizlik yaratıyor."

HDP'den açıklama geldi! 'Seçime Yeşil Sol Parti ile gideceğiz' HDP'den açıklama geldi! 'Seçime Yeşil Sol Parti ile gideceğiz'

'SANDIK BAŞINDA OLMAZSANIZ KEDİ DEĞİL FİL GİRER'

"Sistemde her şey sandık üzerine kurulu. İtiraz için somut delil gerekli. Tutanak defteri, bir sandığın tapusudur. Sandık başında olmazsanız, kedi değil fil girer. Herkes sandık başında olsun, tek şart bu." (Hürriyet)