Cumhuriyet'te yer alan habere göre, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş'ın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği 'Covid-19'un maslek hastalığı sayılması'na ilişkin soru önergesi  Cumhurbaşkanlığı'nca ''Sağlık Bakanlığı’nın yetki alanına girmektedir'' yanıtı alırken Sağlık Bakanlığı'nın verdiği yanıtlar ise ''Bakanlığın görev alanına girmemektedir'' oldu.


CHP Zonguldak Mv. Ünal Demirtaş

''CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI 'SORUMLULUK BENDE DEĞİL' DİYOR''

Sağlık çalışanlarının meslek hastalığı sorununun çözülmediğini belirten Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız ise ''Cumhurbaşkanı Yardımcısı ‘Sorumluluk bende değil’ diyor ama Türkiye’de her bakan cümlesine ‘Cumhurbaşkanımızın takdiriyle’ diye başlıyor. Bakanlara her konuda iş gördüren Cumhurbaşkanlığı, konu sağlık çalışanları olunca neden ‘olur’ vermiyor'' diye sordu. 

İSPAT GEREKİYOR

Aralıkta yayımlanan genelgeyle meslek hastalığı sorununun çözülmediğini vurgulayan Bacaksız, ''Bu açıklamadan sonra değişen bir şey olmadı. Sağlık çalışanlarının görev başındayken hastalandıklarını ispatlaması gerekiyor'' dedi.