Yerel seçimlere sayılı günler kala Belediye başkan adayları vaatlerini ve proje açıklamalarına hız verdi. Bu çalışmalar sırasında skandal bir söylem Adıyaman’da meydana geldi. AK Parti’nin Adıyaman Belediye başkan adayı Ziya Polat, 3 Mart tarihinde proje tanıtım toplantısı düzenledi.

GAZZELİLER TAKİP EDİYORMUŞ

Toplantıya AK Parti’nin Adıyaman Milletvekilleri de katıldı. Milletvekili Mustafa Alkayış, proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin oy oranlarını Filistinli, Gazzeli insanların takip edeceğini söyledi.

Savcılık, Belediyedeki usulsüzlükler için Sayıştay suç duyurusu yapmalı dedi Savcılık, Belediyedeki usulsüzlükler için Sayıştay suç duyurusu yapmalı dedi

Ekran Goruntusu 2024 03 15 110206

Alkayış’ın konu hakkındaki skandal açıklamaları şu şekilde:

"Kardeşlerimiz Ak partinin oylarını takip ediyor. Biz oyları Adıyaman’da veriyoruz, ancak biliyoruz ki: gece uykusunda İsrail’in hain bombaları ile toprağa vermiş çocuğunu toprağa vermiş hiçbir günahı olmayan masum, kadın, genç, erkek, yaşlı Gazzeli Filistinli kardeşlerimiz oy oranımızı takip ediyor.

O yüzden bük bu dava bu onur bu şeref bu camianın bu teşkilatın bizlerin üzerindedir."

Alkayış'ın bu sözleri özellikle sosyal medyada tepki ile karşılandı.